« Friday's Decor Doctor #17 | Main | Szkoła Pięknego Wnętrza - Jak urządzić salon, cz.3, oświetlenie »
poniedziałek
cze102013

Friday's Decor Doctor #16

Cześć Wiola!
Zastanawiamy się z mężem nad kupnem białego łóżka z obiciem ze skóry. Nie jest to moja wymarzona opcja, ale obecnie mamy łóżko drewniane i niestety nie do końca sprawdza się przy małych dzieciach. Najbardziej chodzi o wygodę... łatwo się uderzyć o taką rame. Ja sama często mam siniaki :) Najbardziej podobają mi się łóżka z obiciem z materiału, z pikowanym zagłówkiem, ale ponoć też nie do końca są praktyczne (dzieci, które brudzą...). Jako że jesteś specjalistką w tworzeniu pięknych wnętrz, myślę, że mi coś doradzisz... Czy uda mi się stworzyć miłe i przytulne wnętrze, ale nie nowoczesne (hotelowe), przy wyborze takiej ramy... Bardzo mi się podobają eklektyczne sypialnie... zastanawiam sie tylko, czy takie łóżko tego nie popsuje:
Kasia
Pozdrawiam,
Bardzo proszę o odpowiedź i ewentualne wskazówki :)
Droga Kasiu :)
Dokonałaś świetnego wyboru! Skórzana rama łóżka będzie łatwa w utrzymaniu w czystości (wystarczy, że czasem przetrzesz ją wilgotną ściereczką), jest elegancka i jak najbardziej będzie pasowała do stylu eklektycznego, który polega przecież na bezkarnym łączeniu ze sobą różnych stylów. Przygotowałam dla Ciebie dwie różne wizualizacje, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniego wyglądu sypialni:

Wersja numer jeden jest wesoła i kolorowa - będą się w niej dobrze czuli zarówno dorośli, jak i dzieci. Zauważ, że lampki nocne zrobiłam ze zwykłych lamp sufitowych zawieszonych nisko przy łóżku (włączniki znajdują się po obu stronach łóżka tuż nad stolikami nocnymi, co ułatwi ich użytkowanie). W ten sposób nie będziesz musiała obawiać się, że dziecko kopnie lampkę stojącą na stoliku i ją rozbije. Kolorowe stoliki nocne mogą zostać wykorzystane w deszczowe dni jako domek dla lalek :) Łatwo je przesuniesz dzięki zamontowanym pod nimi nimi kółkom.

Tapeta - Walldecor; Lampki wiszące - Ikea; Poduszki - Zara Home; Stoliki nocne - Ikea.

Wersja numer dwa została zainspirowana patchworkowym drzewem zrobionym z wycinków różnych tapet. Zawieszona na nim budka dla ptaków jest zabawną ozdobą, która z pewnością spodoba się dzieciom. Również tutaj lampki nocne zawiesiłam wyżej nad łóżkiem, aby uniknąć wypadków. W tym wnętrzu wszystko nawiązuje do lasu i jego kolorów, dzięki czemu w tym wnętrzu łatwiej się zrelaksujecie. 

Dywan - Ikea; Poduszki - Zara Home; Lampki nocne - Ikea;

Którą wersję wybierzesz? Wybór należy do Ciebie!

PrintView Printer Friendly Version

Reader Comments (9)

Wersja 1 bardzo efektowna, kolorowa, fajna, ale wersja 2 wprost cudowna! To jest sypialnia dla mnie:)
cze 10, 2013 | Unregistered CommenterBasia
dla mnie pierwsza wygrywa, choć brakuje mi tam okna
cze 11, 2013 | Unregistered Commenternarożniki
1 idealna dla mnie!
cze 11, 2013 | Unregistered Commenterjerzy_nka
Super wizualizacje, ta pierwsza taka romantyczna i kobieca :-) Druga robi wrazenie, bylaby swietna jako sypialnia dla gosci.
cze 11, 2013 | Unregistered Commentercocoinca
każda stylizacja ma w sobie coś, ale zdecydowanie wybieram jedyneczkę:)
cze 11, 2013 | Unregistered Commenterscraperka
Jak dla mnie zdecydowanie dwójeczka :)
cze 11, 2013 | Unregistered CommenterJagoda
a ja bez najmniejszej wątpliwości 2, chociaż tapeta z 1 śliczna
cze 11, 2013 | Unregistered Commenteredith30
Drzewo jest magiczne! Chyba powaznie zajme sie urzadzeniem mojej sypialni :)
cze 12, 2013 | Unregistered CommenterKazia
Fajne projekty, bardzo podoba mi się, że robisz je na zasadzie kolaży, a nie wizualizacji. Zdecydowanie bardziej pobudzają wyobraźnię. Mam tylko wątpliwości, co w powyższych sypialniach jest właściwie eklektycznego. Oba projekty są spójne, romantyczne. W pierwszym wszystko jest kwiatowe, dziewczęce, a w drugim - leśne, naturalne, jedynie lampki są lekko industrialne.
wrz 3, 2013 | Unregistered CommenterMałgosia

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
All HTML will be escaped. Hyperlinks will be created for URLs automatically.