« Z motywacją jak z grzybami po deszczu... | Main | Jak wybrać odpowiedni kolor elewacji - infografika »
piątek
lip192013

Pomysł na łazienkę

Coraz częściej pytacie i prosicie o podpowiedzi, jak urządzić łazienkę. Wspominałam ostatnio na Facebooku, że za całkiem niewielkie pieniądze można urządzić domowe SPA z prawdziwego zdarzenia. Wydaje mi się, że nadeszła pora, aby Wam udowodnić, że nie żartowałam :) 

Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń, o których myślimy, że nic się nie da z nimi zrobić, bo są małe... bo wilgoć... bo to.... bo tamto... Jesteście jednak w błędzie. Odrobina kreatywnego myślenia i otworzenia umysłu na nowe rozwiązania zawsze jest w cenie przy urządzaniu mieszkania. Myślcie niestandardowo, a stworzycie nietuzinkowe i niepowtarzalne przestrzenie! Zacznijcie od wyboru koloru przewodniego:

Foto: cottages-gardens.com/

Foto: vt interiors

Czy zauważyliście na powyższych zdjęciach, że w obu łazienkach nie ma płytek? To jeden z pomysłów na niestandardowe myślenie podczas urządzania tego pomieszczenia! Czy zauważyliście również, że oba wnętrza są udekorowane przedmiotami, które z pewnością nie były kupione w sklepie z artykułami do łazienek? Lustra, lampy, dywaniki, dekoracje - szukajcie ich w zwykłych sklepach, a nie tylko stworzycie niebanalną przestrzeń, ale również zaoszczędzicie! 

Wiele pomysłów na urządzenie pięknej i niedrogiej łazienki znajdziecie w Internecie. Na przykład inspirując się tą metamorfozą:

Foto: Southern exposure

możecie chcieć zbudować podobny stolik oraz obudowę lustra (na zdjęciu powyżej użyto tego samego lustra - dorobiono mu tylko drewnianą ramę). Zaletą takiej podstawy pod umywalkę jest przestrzeń pod nią, którą możecie wykorzystać na przechowywanie ręczników i kosmetyków. Idealne rozwiązanie do małych łazienek!

Uważam, że nie ma nic gorszego od łazienki wyłożonej płytkami od podłogi, aż po sufit. Jest to leniwe, ale też drogie podejście do sytuacji. O ileż tańsze jest  jest wyłożenie połowy wysokości ściany płytkami lub panelami ściennymi. No i jak ładnie to może wyglądać!

Foto: designsponge.com

Foto: marthastewart.com

Jak wygląda Wasza obecna łazienka? Czego jej brakuje do łazienki z Waszych marzeń?

PrintView Printer Friendly Version

Reader Comments (7)

Moja łazienka jest szara. Jedna ze ścian jest pokryta płytkami do połowy - tam planuję powiesić obrazki, zdjęcia (nie potrafię zdecydować jednak co pasuje do łazienki - jakoś dziwnie wieszać mi w niej zdjęcia rodzinne).
Jestem na etapie "meblowania" łazienki i zastanawiam się co byś poleciła, aby łazienka nie była nudna (średni szary na ścianach i bezowa podłoga)
lip 19, 2013 | Unregistered CommenterTheElatha
wspanialy artykul :) !
oj mojej lazieneczce duzo brakuje :( jestem w trakcie szukania mebli do niej bo chce WSZYSTKO zmienic ;)
lip 21, 2013 | Unregistered Commenterbeata
Bardzo ładnie wyglądają artykuły łazienkowe Roci, naprawdę stylowe, każdy kto coś ma od tego producenta chyba najlepiej sobie zdaje sprawę. Na taką baterię thesis mnie niestety nie stać, ale są też produkty tańsze i też trzymające wysoki poziom designu, więc mimo cen niektórych rzeczy przeciętny Kowalski znajdzie coś dla siebie.
lip 21, 2013 | Unregistered Commentermundry
Mam kilka kafli do łazienki marzeń ale nie mam pomysłu co dalej.
lip 22, 2013 | Unregistered CommenterBeti
Ja właśnie żałuje że połozyłam kafle tak wysoko( do 3/4 wysokości ściany). Co prawda są zupełnie zwyczajne i białe, bez żadnych dekorów i innych ozdób, ale i tak uniemożliwiają łatwe przewieszenie luster czy szafek . Ale generalnie jestem z niej zadowolona bo starałam się żeby nie była zbyt 'łazienkowa. Moja wygląda podobnie jak u Moniki z "Przyjaciół"- na podlodze cz-b szachownica potem białe kafle i lawendowe ściany.
lip 23, 2013 | Unregistered CommenterJulia
Przy urządzaniu łązienek w naszym domu od razu zadecydowałąm, że płytki na ścianie będą położone do połowy wysokości, a konkretnie na wysokość jednej płytki nad zlewem. Uważam, że była to dobra decyzja. Pozwoliło to na mocowanie luster czy szafek bezpośrednio do ściany bez konieczności wiercenia w płytkach i daje możliwość cikawej aranżacji ścian. U mnie np. zaiwsły ramki na kolczyki (http://moj-swiata-kat.blogspot.com/2013/01/drugie-zycie-ramek.html). Radzę jeszcze zwrócić uwagę na sposób układania płytek - poziomo, pionowo, romby. Na pewno ma to wpływ na całokształt. Również jestem zdania, że płytki nie są koniecznością w łazience, zwłąszcza przy dzisiejszych możliwościach. Ja cenię pomysłowość i indywidualny rys. Wiolu, dzięki za ten artykuł; pozdrawiam, Kasia
lip 26, 2013 | Unregistered CommenterKasia Bator
bardzo mi się podoba biała łązienka,czarne akcenty i wiklina..o takiej marzę.kafelki tylko w mokrych mejscach
lip 27, 2013 | Unregistered Commenteranita sie nudzi

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
All HTML will be escaped. Hyperlinks will be created for URLs automatically.