« Zaśnieżona sypialnia | Main | Mój dom: oświetleniowe wyzwanie »
poniedziałek
lis252013

Szkoła Pięknego Wnętrza - ruszamy dalej!

Co u mnie?

Narzekam, że zimno, ale wspaniale jest się obudzić rankiem, gdy za oknem wszystko jest białe od szronu :) Było tak magicznie, że nie zwlekając ani chwili chwyciłam za aparat, zarzuciłam ciepły płaszcz na pidżamę, przywdziałam botki i w tak komicznym ubiorze wybiegłam z psami na pole porobić zdjęcia, zanim słońce roztopi szron. Wróciłam do domu z wilczym apetytem i uśmiechem na twarzy, zrobiłam bowiem coś, czego obiecałam sobie nigdy nie zrobić, a mianowicie wyjść z domu w pidżamie :D

U irlandzich cyganek chodzenie cały dzień w takim stroju po mieście to już nic zaskakującego. Kobiety robią zakupy w pidżamach, wchodzą do banków lub chińskich restauracji po take-away (sama widziałam na własne oczy i o mało się nie zakrztusiłam słodko-kwaśnym kurczakiem!), itp. Poświęcono temu tematowi niejeden artykuł w gazecie i niejedną godzinę debat w telewizji. Wszyscy jednak zgodnie oświadczyli, że to zwykłe lenistwo!

Wracając do tematu mojego paradowania w pidżamie: na swoje usprawiedliwienie mam, że nikt mnie nie widział i nie powodowało mną lenistwo :) Nie mogę jednak przestać się zastanawiać - czy Wy kiedykolwiek wyszliście tak z domu???

 

A co ze Szkołą Pięknego Wnętrza?

Czy zauważyliście, że przerobiliśmy już całą masę materiału w postach Szkoły Pięknego Wnętrza? Poniżej znajdziecie listę poruszonych przeze mnie tematów, a już dzisiaj chcę zapowiedzieć, że czas przejść z salonów do sypialni. Zima sprzyja dłuższemu wylegiwaniu się w łóżku i warto zadbać o otoczenie, w którym spędzamy przecież tyle godzin! Zaczynamy w przyszły poniedziałek - zajrzyjcie, poczytajcie, zainspirujcie się. 

Kierunki świata, a kolory

Proporcje

Kolor

Tekstury

Główny element wystroju

Tablice inspiracji

Najczęściej popełniane błędy

Jak urządzić wynajmowane mieszkanie cz. 1

Jak urządzić wynajmowane mieszkanie cz.2

Jak urządzić salon

Baza i szlak komunikacyjny

Oświetlenie

Co zrobić, żeby było lepiej?

Tapety

Farby

PrintView Printer Friendly Version

Reader Comments (10)

Wiolu zdjęcia są niesamowite! Przepiękny wczesnozimowy plener. I już nie mogę doczekać się kolejnej lekcji w szkole pięknego wnętrza-moja sypialnia to najgorzej urządzone pomieszczenie w domu. Pozdrawiam ciepło!
lis 26, 2013 | Unregistered CommenterMartyna J
Och nie, nigdy! :)
lis 26, 2013 | Unregistered CommenterJoan
Wow! Piękne zdjęcia! :) Ja jak jeszcze mieszkałam u rodziców w domku na wsi /to było bardzo niedawno temu/ to praktycznie codziennie biegałam w piżamie po podwórku i robiłam zdjęcia! :)
lis 26, 2013 | Unregistered CommenterAnna S
Dla takich zdjęć warto wyjść w piżamie, zwłaszcza że byłaś prawie jak w domu ;)
Czekam niecierpliwie na sypialnie (jak i inne pomieszczenia)! Ostatnio opisywałam pomysł na swoją syialnię (bardzo jeszcze ogólny), więc wszelkie rady będa bardzo pomocne!
lis 26, 2013 | Unregistered Commenterwazki
Odkąd mieszkam w domu, na prawie wsi :) zdaża mi się wcześnie rano wyjść w piżamie z domu. Siadam wtedy na tarasie z filiżanką kawy i słucham ciszy przerywanej śpiewem ptaków :) Taki mój mały raj...
lis 26, 2013 | Unregistered CommenterIzaB
Wyjście z domu w piżamie to jedynie na taras, na szczęście sądiadów mam daleko więc mnie nie widzą, a szkoła dobrego wnętrza bardzo przydatna
lis 26, 2013 | Unregistered CommenterDiana
W takim przypadku wyjscie w stroju nocnym ;) jest stosunkowo malo szkodliwe spolecznie, tym bardziej, ze efekt tego czynu jest kapitalny! :) Gratulacje zdjec - sama w drodze do pracy kilka dni temu mialam ochote zawrocic po aparat ;)
lis 27, 2013 | Unregistered CommenterKazia
Wiolu, te zdjecia sa przepiekne. Zwlaszcza ostatnie, gdzie powstal taki ciekawy kontrast miedzy cieplymi i chlodnymi barwami. Super!
lis 28, 2013 | Unregistered CommenterMagda
Hej,

muszę przyznac, że łapczywie zaglądam tutaj już od roku i uwielbiam twojego bloga, ale jakoś nigdy nie złożyło mi się coś napisac! Szkoła pięknego wnętrza to mega artykuły! Przez lata kupowałam różne wnętrzarskie magazynu i nie było tam choc 10% potrzebnych informacji, które ty zawarłaś w swoich postach. Fajnie, że znowu przypomniałaś wszystkie artykuły, bo dobrze sobie to teraz jeszcze razem od razu po kolei poczytac.

Trzymam za Ciebie kciuki, mam nadzieje, że twój blog będzie dalej się rozwijał i przyniesie Ci, a także nam dużo satysfakcji!!!!
lis 30, 2013 | Unregistered Commenterjenny
Jenny -dziękuję Ci bardzo! Staram się najlepiej jak tylko potrafię przekazać Wam to, co potrafię i umiem i cieszę się, że posty okazują się tak pomocne.
Ściskam mocno i do usłyszenia już jutro w kolejnym poście SPW :)
gru 1, 2013 | Registered CommenterWioleta Kelly

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
All HTML will be escaped. Hyperlinks will be created for URLs automatically.