« Friday's Decor Doctor #20 | Main | Moje posty w innym miejscu w sieci... »
czwartek
wrz052013

Uwaga! Na blogach DIY!

Zauważyłam na blogach wnętrzarskich (ale nie tylko) pewną, bardzo ciekawą rzecz... Zdaje się, że każdy szanujący się bloger tworzy różnego rodzaju DIY (z ang.: zrób to sam). Czy Wy też zwróciliście już na to uwagę? Oczywiście ja nie jestem wyjątkiem i często powtarzałam na łamach InteriorsPL, że jeśli można coś zrobić samodzielnie, to po co przepłacać? Zresztą obecna sytuacja ekonomiczna bardziej zachęca do oszczędzania, niż wydawania i zamiast wydawać kilkaset euro na lampę, wolę sobie zrobić podobną za 50 euro! Innym motorem napędzającym 'poruszenie DIY'owskie' (pozwólcie, że tak to bedę nazywała) jest chęć ochrony środowiska lub frustracja - nie wiem, jak Wy, ale ja wspaniale się relaksuję majsterkując. Poza tym obmyślanie, jak coś zrobić wspaniale rozwija szare komórki mózgowe! To lepsze od krzyżówek :)

DIY opętało cały świat, a rozwój internetu tylko się do tego przyczynił. Czujemy tą nieprzemożoną chęć podzielenia się z resztą świata zdjęciami naszego DIY . Potrzebujemy akceptacji i upewnienia się, że to, co zrobiliśmy ma sens, a pisanie o tym na blogu ma nas w tym upewnić.

Pytanie tylko, czy samodzielne robienie czegoś jest naprawdę warte poświęcenia godzin pracy i czasu? Tworzenie różnych projektów DIY jest z pewnością sposobem na stworzenie wnętrza z charakterem oraz metodą na zaoszczędzenie, jednak trzeba uważać, aby nie przedobrzyć. Dwie lub trzy ozdoby wykonane metodą decoupage'u w salonie będą jego niewątpliwą ozdobą, jednak zawalenie całego wnętrza własnoręcznie wykonanymi wazonikami, obrazkami i pudełeczkami decoupage'owymi będzie z pewnością jak igła w oku.

Dlaczego Wy tworzycie DIY? Czy zgadzacie się ze mną, że to stało się tak popularne, że można już mówić o DIY'owskim poruszeniu?

Poniżej kilka moich projektów DIY, które prezentowałam na blogu:

1. Papierowe świeczniki; 2. Kaktusy z papier-mache; 3. Boazeria z kilku desek; 4. Łazienka pomalowana szablonem z psami; 5. Poduszka inspirowana poduszkami Jonathan'a Adler'a; 6. Ramka z patyków po lodach; 7. Lampa origami; 8. Sowy z masy solnej; 9. Świąteczne poduszki; 10. Ręcznie malowana szafka nocna; 11. Ręcznie robione ozdoby choinkowe; 12. Obraz namalowany na desce.

PrintView Printer Friendly Version

Reader Comments (8)

Myślę że masz rację. Poruszenie przybyło do nas z zachodu, tak mi się wydaje. Odnoszę wrażenie, że przedtem robiło się różne rzeczy samemu. Robótki ręczne, przeróbki krawieckie.. Różnych rzeczy w sklepach nie było. Trzeba się było postarać, żeby mieć coś wyjątkowego. Teraz różne rzeczy w sklepach są, ale dużo rzeczy jest kiepsko wykonanych albo po prostu drogich. Poza tym ręcznie robione cokolwiek ma inny charakter. Opłaca się czy nie-na to pytanie musi podpowiedzieć sobie każdy, kto zabiera się za DIY!
Min zdaniem to jest magia, ja zawsze chętnie oglądam. Wykonywać..niekoniecznie mam umiejętności plastyczne, ale czasem mi się uda;)
wrz 5, 2013 | Unregistered Commenterstri
Wiolu, Ty wznosisz DIY na zupełnie inny poziom i jesteś dla mnie absolutnie niedoścignionym wzorem. Ja zawsze lubiłam robić odwrotne DIY w stosunku do tego jak to zwykle wygląda- tzn pudełko już ozdobione różami/aniołkami przerabiałam na białe ale to jakimś cudem nie wzbudza na ogół takiego aplauzu i zachwytu;-) Magia internetu i m.in Twoj blog uswiadomiły mi że przecież można pójść dalej, użyć taśmy/pinezek/gwoździ tapicerskich i polepszyć efekt 'prosto z Ikei'. Uwielbiam własnoręcznie zrobione rzeczy pod warunkiem że na takie nie wyglądają i to jest wg mnie sekret udanego DIY.
wrz 5, 2013 | Unregistered CommenterJulia
jeej,jestem pod wrażeniem obrazu!
wrz 5, 2013 | Unregistered Commenteranita sie nudzi
Najbardziej mi się podoba 5, 7, 9, 10 i 12 - świetne pomysły :D

Wiolu mam ogromną prośbę - właśnie jestem przed bardzo ważną decyzją - wyborem mieszkania. Napisałam dziś post o mieszkaniu, które najbardziej spodobało się mi i mojemu Michałowi. Mogłabyś coś doradzić? Czy to będzie dobry wybór? Podaję link: http://veryfirstapartment.blogspot.com/2013/09/trudny-wybor-trafny-wybor.html

Z góry dziękuję za rady i pozdrawiam serdecznie :*
wrz 5, 2013 | Unregistered CommenterGosia
Gosiu, jestem jak najbardziej za mieszkaniem z wysokimi sufitami i pięknymi widokami :)
wrz 5, 2013 | Registered CommenterWioleta Kelly
Uwielbiam wszelkiego rodzaju DIY!
Pozdarwiam Wiolu :)Udanego weekendu!
wrz 6, 2013 | Unregistered CommenterJagoda
Mam podobne zdanie jak Ty - bardzo lubię wszelkie projekty DIY, ale jako dodatki, drobne dekoracje wymieniane okresowo ( np świetne sa ozdoby świąteczne - szczególnie robione z dzieciakami ), przerabiam tez okazjonalnie meble - ale jesli o mnie chodzi - NIE DA SIĘ technicznie zrobić wszystkiego samemu - jest to bardzo praco i czasochłonne. O ile to nasze hobby, sprawia frajdę, jest sposobem na relaks - nie liczymy godzin włozonej pracy. Jesli mamy robić coś na siłę, żeby "było taniej" - w efekcie jest drożej, bo nasz czas to coś bardzo cennego - co mało kto w kalkulacjach uwzględnia...
wrz 6, 2013 | Unregistered CommenterKamilcia
DIY i wszelkie "robótki ręczne"to jest to co lubię! Mój sposób na odreagowanie i "wyżycie się". Efektem są niepowtarzalne i tylko moje elementy dekoracji domu i mnie samej, np. kolczyki z sutaszu:) Uważam, że takie kreacje, jakie by nie były zawsze zasługują na uznanie i wprowadzają indywidualnizm do wnętrza. Wiolu, Twoje prace oraz pomysły są naprawdę rewelacyjne! Uściski - Kasia
wrz 6, 2013 | Unregistered CommenterKasia Bator

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
All HTML will be escaped. Hyperlinks will be created for URLs automatically.