« Gdzie kupić tanie i fajne lampy? | Main | Świąteczne DIY - szablonowy papier pakowy »
poniedziałek
lis182013

DIY: latarenki - domki z papieru

Co nowego u mnie?

Przeczytałam niedawno w jakimś magazynie artykuł, który mnie przeraził. Mówili w nim... o mnie! To znaczy nie dokładnie o mnie, ale o nawykach i przyzwyczajeniach, które wyglądają jak żywcem skopiowane ze mnie. Jasny chleb - jem. Granola - codziennie na śniadanie. Makaron - uwielbiam. Desery - nie mogę bez nich żyć. Fasolka po bretońsku - wcinam, aż mi się uszy trzęsą. Co łączy wszystkie te dania? CUKIER!

Okazuje się, że mój płaski, choć wystający brzuch nie jest spowodowany krzywym kręgosłupem, jak sobie naiwnie wmawiałam, a ilością spożywanego cukru, który jest nam podstępnie przekazywany w kupowanych w sklepach produktach żywnościowych. Autorka artykułu zarzekała się, że już po trzech tygodniach życia bez słodkości można zobaczyć efekty - zdrowsza skóra, płaski brzuch i lepsze samopoczucie. Polecała również e-booka pod tytułem I quit sugar, za którego mam się zamiar zabrać już dziś wieczorem. Ciąg dlaszy nastąpi...

Nowe, świetne DIY

Pamiętacie mój kryzys blogowy sprzed kilku tygodni? Okazuje się, że wyszły z niego same pozytywne rzeczy. Nauczyłam się dzięki niemu, że jest czas na pracę i czas na przyjemności. Niestety należę do tych osób, które jak już coś robią, to się nie oderwą, dopóki nie skończą. Zrozumiałam jednak, że przerwy i dni wolne są równie ważne, jak dni pracy. Organizm się regeneruje, mózg wycisza i relaksuje... Weekendy poświęcam więc od niedawna na robienie tego, co lubię najbardziej - czytam, majsterkuję, przeglądam i komentuję Wasze blogi... Od pracy trzymam się jak najdalej :) Dzięki temu mogę Wam się dziś pochwalić moim nowym i przeuroczym, świątecznym DIY. Bo widzicie... dla mnie majsterkowanie to najlepszy sposób na wypoczynek :D

Inspiracją do ich stworzenia była Martha Stewart. Zakochałam się w jej świątecznej wiosce i postanowiłam zrobić sobie swoją własną. Okazuje się, że domki są banalnie proste do zrobienia i tak jak w poprzednim świątecznym DIY - nie wydałam ani centa na ich zrobienie! Uwielbiam takie projekty :)

Jak to zrobić?

Wszystko, czego będziecie potrzebować do ich zrobienia, to szablon (do pobrania TUTAJ), gorący klej w pistolecie, farby, zwykły klej biurowy i brokat. Ja zmieniłam trochę wygląd moich domków, bo chciałam, żeby były unikalne, dlatego czasem mam większe okna, czasem wejście jest z innej strony... uważam, że nie ma radości w dokładnym kopiowaniu czyjejś pracy.

Zanim zaczęłam tworzyć domki z tektury, chciałam obadać teren tworząc prototyp, czyli malusieńki domek ze zwykłego papieru do drukarki. Udał się i był banalnie prosty do zrobienia! Wydrukowałam więc szablon powiększony o 140%, odrysowałam go na tekturze i zbudowałam pierwsze duże, tekturowe domki. Pomalowałam je resztkami farby do ścian, które czaiły się w zakamarkach schowka, a następnie posypałam brokatem, dzięki czemu wyglądają, jak oszronione.

Okienka domków wieczorem rozświetla blask świeczek na baterie. Pamiętajcie, to ważne, aby nie używać zwykłych świeczek, aby uniknąć pożaru!

Domek - prototyp

PrintView Printer Friendly Version

References (1)

References allow you to track sources for this article, as well as articles that were written in response to this article.

Reader Comments (8)

Wow! Świetny efekt i piękne wykonanie :) Bardzo, bardzo mi się podoba!
lis 18, 2013 | Unregistered CommenterAnia
Śliczne! :)
lis 18, 2013 | Unregistered Commentermoneng
Wspaniale muszą wyglądać wieczorem! Muszę tez napisać, że cieszę się, że nie porzuciłaś blogowania...:-)Bardzo lubiłam tu zaglądać a myśl, że jeszcze będę - krzepi jak cukier.
lis 18, 2013 | Unregistered CommenterIza
Są FANTASTYCZNE. Piękne! Koniecznie podlinkuj je w naszym Świątecznym konkursie DIY:) Asia z Addicted to Crafts
lis 18, 2013 | Unregistered CommenterAddicted to Crafts
To mój ulubiony post, z Twoich wszystkich postów DIY, Wiolu :) Może dlatego, że jestem niemożliwym świątecznym zapaleńcem, ale domki wyszły Ci po prostu cudowne! Pozdrawiam, Ania.
lis 19, 2013 | Unregistered CommenterKreatywny Slub
Fantastyczne są ja właśnie od wczoraj tworzę dwa , każdy inny i każdy na innym etapie ale tak to jest jak dwulatka chce pomagać :). Twoje są fantastyczne, a ja zapraszam za kilka dni do siebie obejrzeć moje :)
lis 19, 2013 | Unregistered CommenterdagetArt
Wiedziałam, że Wam się spodobają :) Ja oczu od nich oderwać nie mogę!

Iza - ja też się cieszę, że poszłam po rozum do głowy ;)

Dagi - nie mogę się doczekać!
lis 19, 2013 | Registered CommenterWioleta Kelly
Piękności :)
lis 20, 2013 | Unregistered CommenterMartaB.

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
All HTML will be escaped. Hyperlinks will be created for URLs automatically.