« Jak udekorować gzyms kominka | Main | 5 ważnych zasad przy urządzaniu sypialni »
poniedziałek
lis012010

Zasady dekorowania

Jedną z najlepszych zasad korzystania z akcesorii do dekoracji domu jest 'mniej znaczy więcej'. Chcę pokazać wam w jaki sposób kolor, kontrast i faktura mogą podkreślić wygląd waszych akcesorii:

1. KREATYWNE GRUPOWANIE

Ciekawym rozwiązaniem jest aranżacja akcesorii według koloru, materiału, kraju pochodzenia, epoki lub motywu. Twój układ może składać się z prostej linii świeczek tea-light lub grupy różnych stylów miniaturowych robotów zabawek. Różnice w obiektach mogą zawierać czynnik jednoczący, np. ozdobne talerze w kwiaty - gdzie każdy z nich będzie zawierał niebieski szczegół,  lub wyodrębniający i podkreślający, np. niebieski wazon na tle grupy żółtych. Warto pamiętać, że różne struktury mogą podkreślać wygląd poszczególnych przedmiotów, np. muszle ułożone w pojemniku z piaskiem.

Room RemixInteriors Magazine

 

Amanda Buzard

Epoch

2. SYMETRIA I MIEJSCA

Symetria jest bezpieczna, ale to asymetryczne grupowanie przedmiotów przyciąga wzrok. Spróbuj przenieść dwa wysokie świeczniki na jedną stronę gzymsu kominka i zbalansuj je dodając szeroki wazon z kwiatami po drugiej stronie. Stosuj krzywe i nierówne aranżacje składające się z nieparzystych ilości obiektów. Użyj całą głębokość danej powierzchni, np. mebla wprowadzając rząd obiektów z tyłu i jeden lub trzy duże obiekty z przodu. Osobiście lubię prostszy sposób: jeden wysoki przedmiot z tyłu, najmniejszy na przodzie i średni w środku, po boku. Zawsze działa ;)

Better homes and gardensDesign Sponge

3. PERSONALIZACJA ARANŻACJI

Aranżując dekoracje wybieraj tylko te, które są ci szczególnie bliskie. Akcesoria mogą służyć jako punkty i iskry rozmowy. Fotografie rodzinne, zdobycze z pchlego targu, pamiątki z podróży, samodzielnie wykonane dekoracje... stary czajniczek twojej babci może ci posłużyć za wazon na kwiaty, a stara przedwojenna doniczka potrzebuje tylko wybielenia, żeby się pięknie prezentować w twojej sypialni urządzonej w stylu shabby chic.

Opraw duże grafiki dla uzyskania formalnego wyglądu, lub po prostu oprzyj płótna o ścianę dla uzyskania nowoczesnego efektu.

Design Sponge

 

iVillage Home&Garden

iVillage Home&Garden

Chcesz przeczytać o czymś, co cię szczególnie interesuje?

Napisz do mnie: r_okoko20@yahoo.com

PrintView Printer Friendly Version

Reader Comments

There are no comments for this journal entry. To create a new comment, use the form below.

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
All HTML will be escaped. Hyperlinks will be created for URLs automatically.