sobota
sty012011

Mary McDonald

Witam Was w Nowym Roku! Wracam po świątecznej przerwie wypoczęta, z głową pełną pomysłów i zapałem.  2011 uważam za oficjalnie rozpoczęty!

Popatrzcie tylko na pokoje, które urządziła Mary McDonald. Czyż nie są piękne? Dramatyczne kolory i niegrzeczne wzory - to jest to, co mnie w nich zachwyca najbardziej.  

Mary uważa, że zbyt wiele ludzi wybiera grę bez ryzyka. Że nie jest wcale tak łatwo natknąć się na dom i powiedzieć "Wow, to jest inne!". Dlatego stara się to zmienić swoją pracą.

 

  

  

Wszystkie zdjęcia należą do Mary i  możecie je znaleźć na jej stronie.

piątek
gru242010

WESOŁYCH SWIĄT!

Życzę Wam pogodnych, bezstresowych oraz bogatych Świąt, wspaniałej zabawy sylwestrowej, pomyślności w nadchodzącym roku oraz domów, z których będziecie dumni ;)

Do siego roku, Kochani!

flickr.com

niedziela
gru192010

ŚWIĄTECZNE DEKORACJE

Święta to moja ulubiona pora roku. Teraz można tworzyć i dekorować do woli ;)

W kuchni pojawiły się czerwone akcenty świąteczne. Ręcznie robiony obrus z włoskich Dolomitów z reniferkami (pamiątka z wakacji)pięknie się wpasował w wystrój pomieszczenia. Na Lakeland kupiłam czerwone, już złożone serwetki. Wspaniale dekorują stół. W Lidlu za grosze kupiłam wiklinowe bombki. Za pomocą gorącego kleju w pistolecie przykleiłam je do czerwonej kokardki i zawiesiłam na lampie nad stołem. Kilka świeczek, czerwony stojak na kartki świąteczne, i parę innych dodatków dopełniły wyglądu:

 

 W salonie stanęła choinka ozdobiona biało srebrnymi ozdobami i posikana sztucznym śniegiem dla uzyskania mroźnego efektu. Gzyl kominka został udekorowany gałązkami choinki, migocącymi światełkami i bombkami. Z szuflady wyciągnęłam zimowe futerkowe pokrowce na poduszki i dodatkowe koce. Nawet ramki na zdjęcia zyskały świateczny wygląd: powiększyłam i wydrukowałam obrazek biegnącego renifera:

 

A tu oryginalny obrazek z reniferem:

 I jeszcze konsolka w hollu:   

 

Ściskam gorąco!

wtorek
gru142010

4 POMYSŁY NA (INNE) DRZEWKA ŚWIĄTECZNE

Niektóre pokoje nie mają wystarczająco dużo miejsca na rozłożyste choinki. Nigdy nie ma jednak sytuacji bez wyjścia ;)

1. Przytnij dolne gałęzie choinki... aż do pieńka. Taka choinka będzie ciekawie wyglądać na małych przestrzeniach, w jadalni lub salonie.

mydaily.co.uk, theinspiredroom.net2. Zamiast choinki możesz użyć gałązki drzew. Jeśli pomalujesz je na biało i włożysz do szklanego naczynia wypełnionego białymi kamykami, całość będzie przypominać drzewka na śniegu. Jeśli zostawisz gałązki w stanie naturalnym - powieś na nich kolorowe bombki - od razu zrobi się weselej ;)

theinspiredroom.net, creativemeat.com 3. Zawsze możesz zrobić wycinankę :)

about.com4. Malowana, wyklejana, upieczona...wszystkie chwyty dozwolone!

creativemeat.com, digsdigs.com