środa
lis242010

PANELE Z TAPETĄ - TANI SPOSÓB NA OŻYWIENIE SCIANY!

Zawsze szukam ciekawych rozwiązań dotyczących dekorowania. Ten jest idealny również dla osób, które wynajmują (i nie mogą przemalować lub wytapetować pokoju) i w niedrogi sposób chcą ożywić nudne wnętrze. Mowa oczywiście o panelach z tapetą!

Będziesz potrzebować:

- rolkę ulubionej tapety,

- klej do tapet,

- nożyczki, nożyk,

- styropianowe listwy na ramkę,

- klej,

- płyta pilśniowa;

Sposób wykonania:

Tapetę i deskę pomaluj klejem do tapet. Przyklej tapetę do deski i rozetrzyj delikatnie od środka na zewnątrz, żeby pozbyć się ewentualnych pęcherzyków powietrza. Z listwy styropianowej zrób ramkę i przyklej ją do płyty klejem.

Pojedyńczy panel (lub ich serię) możesz powiesić na ścianie za kanapą lub za łóżkiem. Mały sposób - duży wpływ :) 

hahoy.com, sognisorrisi.blogspot.com 

wtorek
lis232010

JAK STWORZYĆ GALERIĘ 

Uwielbiam galerie! Kilka zdjęć oprawionych w ramki i powieszonych jedna obok drugiej potrafią czynić cuda we wnętrzach! Przede wszystkim są świetnym zalążkiem każdej konwersacji z nowymi gośćmi: nie mieliśmy jeszcze osoby, która nie skomentowałaby naszych zdjęć z wakacji :) Galerie potrafią zamienić wnętrze zwykłe w pomieszczenie niezwykłe i z charakterem. Poniżej znajdziesz dokładny opis, jak krok po kroku samodzielnie zrobić galerię. Tutaj przygotowałam dla Ciebie dodatkową ściągawkę z 19 różnymi szablonami - idealna, gdy utkniesz w martwym punkcie!

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić to zgromadzić wszystkie zdjęcia, pamiątki i dzieła sztuki, które chcesz umieścić w swojej galerii. Galeria może zawierać albo zdjęcia, albo sztukę lub kombinację obu. Kolekcje, które zawierają mieszankę obu są bardziej intrygujące i mocniej 'wciągają' widza. Dodaj do tego osobiste pamiątki lub nietypowe obiekty, a galeria stanie się bardziej swobodna i indywidualna. Komiksy, namalowane przez dzieci obrazki, miłosne listy, czterolistna koniczynka, śmieszne reklamy, pocztówki i bilety na koncerty to tylko przykłady elementów, które możesz umieścić w swojej kolekcji.  Stworzą one bardzo indywidualną, ekscentryczną i zabawną galerię, która będzie miała dla ciebie specjalne znaczenie.

emeraldinteriordesign.ie, ateqah.tumblr.com

Następnym krokiem jest podjęcie decyzji, w jaki sposób wszystkie elementy powinny być oprawione w ramki. Jeśli chcesz stworzyć galerię ze zdjęciami i np. sztuką, fotografie opraw w jeden rodzaj ramek, a pozostałe obiekty w inny. Wybór ozdobnej ramki może w żartobliwy sposób zwrócić uwagę na elementy, które są specjalne lub bardzo różnią się od reszty kolekcji.

sagegoingongreen.blogspot.com, love-ypu-big.blogspot.com, kaboodle.com

Galerie moga być ustawiane w sposób losowy lub przemyślany. Gdy układ i rozmiary ramek są takie same, galeria będzie wyglądała bardzo dramatycznie. Pamiętaj, że proste ustawienie wszystkich ramek może być dość trudne, rezultatem jednak będzie jednolity i prosty w wyglądzie układ. Jeśli twoja kolekcja zawiera wiele różnych obiektów, rozmiarów i kształtów ramek najlepszym wyjściem będzie asymetryczny układ. Ten jest najtrudniejszy do zorganizowania na ścianie, ale efekt końcowybędzie bardzo osobisty i swobodny.

Przed wbiciem gwoździ w ścianę rozłóż wszystkie części swojej galerii na podłodze i stwórz układ, który będzie ci najbardziej odpowiadał. Następnie (zaczynając od centrum kompozycji) zawieś pierwszy element galerii. Centum powinno znajdować się na wysokości oczu. Następnie kawałek po kawałku wieszaj kolejne elementy kierując się od środka na zewnątrz. Czasami bardzo przydatne jest rozrysowanie planu układu ramek. Bądź przygotowany na to, że będziesz musiał wbić więcej niż jeden gwóźdź, żeby ramka wisiała prosto ;)

Trikiem do uzyskania asymetrycznego układu jest wspólna oś, na której będą leżały poszczególne ramki. Podczas tworzenia galerii na klatce schodowej, kompozycja ramek powinna naśladować kroki na schodach.

   Mam nadzieję, że moje porady okażą się przydatne, a samo tworzenie galerii stanie się dla ciebie dziecinnie proste :)

środa
lis172010

JAK ZROBIĆ LAMPĘ Z KWIATÓW I POMPONIKÓW

   craftynestBędziesz potrzebować:

- klosz ikeowej lampy Regolit, lub podobny,

- gorący klej w pistolecie,

- sztuczne kwiaty,

- nożyczki,

- taśmę z pomponikami (ew. okrągłe koraliki).

Sposób wykonania:

Zacznij od usunięcia plastikowych części z kwiatów (liści, sztucznych kropelek wody, itp). Odetnij kilkadziesiąt pomponików z taśmy (ew. przygotuj koraliki). Następnie...

 Teraz załóż klosz, zaświeć światło i podziwiaj :)

poniedziałek
lis082010

SYPIALNIA: PRZED I PO

Początkowo sypialnia miała dwa kolory na ścianach - zielony na ścianie za łóżkiem oraz biały na pozostałych. Wszystkie dodatki, jak np. zasłonki, pościel i poduszki były zielone.

 

Pierwszym nowym kolorem, który pojawił się w pokoju był fioletowy. Kupiłam pled i pasujące do niego satynowe poduszki oraz nawiązujący kolorami do pokoju obraz:

 
Rok później spojrzałam na sypialnię nowym okiem i stwierdziłam - to nie jest to. Czegoś tu brakuje. Zaczęłam szukać inspiracji. Początkowo urzekł mnie pokój młodego dekoratora Kyle Schneman'a. Był nietypowy, miał piękną gamę kolorów, a najbardziej spodobała mi się ściana za wezgłowiem łóżka pokryta drewnianymi panelami ściennymi pomalowanymi na srebrno:

 

Żeby jednak otrzymać podobny efekt musiałabym przemalować łóżko na czarno, a tego nie chciałam, ponieważ mebel podobał mi się, jakim był. Zaczęłam więc szukać dalej, aż na stronie 'House to Home' zobaczyłam pokój utrzymany w dość ciemnych kolorach. Szybko przekonałam się, że ta opcja najbardziej przypadła mi do gustu. I dopiero wtedy zwoje mózgowe zaczęły pracować! A może by tak szary w sypialni? Podkreśliłby piękny kolor drewna na podłodze i meblach, pasowałby do fioletowego, a poza tym szary to teraz taki modny kolor...

Po tygodniu poszukiwań odpowiedniego koloru znalazłam kolor Crowna Solo - o nazwie Smoulder:

Zrobiłam ściany na szaro ;) a całą stolarkę przemalowałam na biało. W Ikei kupiliśmy szafy na ubrania, poduszki, dywaniki oraz trzy obrazki do zawieszenia nad łóżkiem. W Tk&Maxxie upolowałam dwie lampki nocne, lustro, szkatułkę oraz literkę K. Parę gwoździ, pół godziny myślenia co i jak i voila! Pokój zmienił swój wygląd:
 

I dla porównania:

Prosty przykład jak zmiana koloru ścian i kilka nowych dodatków może zmienić wygląd pokoju ;)

Jeśli masz jakieś pytania, lub chcesz usłyszeć więcej szczegółów na temat dokonanych przeze mnie zmian w pokoju, nie krępuj się,

napisz na R_okoko20@yahoo.com