poniedziałek
lis082010

Holl: przed i po

 

Początkowy kolor ścian wybierałam w pośpiechu w markecie budowlanym.  Nigdy więcej takich głupich pomyłek! Ten odcień żółtego zupełnie nie pasował w hollu - drzwi wyglądały na pomarańczowe, a kolor ścian, mimo że był pastelowy i powinien rozjaśniać - sprawiał wrażenie ponurego i depresyjnego. Długo tym razem myślałam nad kolorem...aż w końcu natknęłam się na paletę kolorów z serii Dulux Moda ---> link: http://www.dulux.ie/products/info/dulux_moda.jsp
i kolor o nazwie Almendra:

Piękny, zimny kolor. Ni to szary, ni to fioletowy. Dodatkową zaletą farby był fakt, że jest zmywalna. Nie wyobrażam już sobie innej farby w hollu - gąbka i ciepła woda z płynem wystarczają, aby ściana znowu wygląda jak nowa! Zero zmartwień a tym samym - zero stresu ;)

Kolejnym krokiem ku ulepszeniu wyglądu przedpokoju było przemalowanie wszystkich drzwi. Uff...do teraz czuję ból w ręce (jeśli zastanawiacie się dlaczego, odpowiem wam, że wszystkie drzwi w CAŁYM domu malowałam sama!)... Każde drzwi są pokryte czterema warstwami farby - zaczynałam od wnęk, kończyłam na ramie. Każdy powstały zaciek po wyschnięciu farby ścierałam papierem i ponownie malowałam.
Również i ta farba jest z Duluxa, z serii Easycare do drewna. Link --->
http://www.dulux.ie/products/info/du..._satinwood.jsp
Wybrałam piękny, satynowy kolor Ivory White (kość słoniowa), ponieważ wydawało mi się, że będzie lepiej pasował do hollu. Poza tym szukałam czegoś innego.Spodobało mi się w niej również, że nie miała połysku - była idealnie matowa. A to próbka koloru:

      Po pomalowaniu ścian i drzwi przyszedł czas na przegląd mebli. Miałam czarną konsolkę, którą nabyłam w Tk&Maxx'ie, dwa lustra oraz szafkę-wieszak na ubrania z Ikei. Wszystko w innym kolorze. Chcąc wszystko ujednolicić przemalowałam mniejsze lustro i wieszak na czarno. Dokupiłam cztery wiklinowe koszyczki do szafko-wieszaka i przemalowałam je na kolor ścian, aby współgrały z wybraną przeze mnie paletą kolorów:

Zaczęłam również zbierać ramki na zdjęcia. Zajęło mi to ok. 3 miesięcy. Na początku było tak:
cztery ramki na jednej ścianie:

oraz jedna na przeciwnej ścianie:

   

Po jakimś czasie galeria  była już gotowa. Nie chciałam, żeby było monotonnie, więc jedną ramkę kupiłam z napisem Friends, inną -szarą, dla przełamania schematu. Pojawiły się również drzewka oliwkowe:       

 

W międzyczasie znalazłam bardzo ładne, czarne klamki. Miałam już dosyć poprzednich, 'złotych', które do niczego nie pasowały i były niewygodne. Objechaliśmy kilka sklepów - okazało się, że w każdym cena jest inna. Znaleźliśmy jednak market budowlany na obrzeżach miasta i nie tylko było tam najtaniej, ale również dostaliśmy zniżkę ;)
Klamka z bliska:


Do pełni szczęścia brakuje mi tylko osłonek na grzejniki, które w tej chwili za bardzo rzucają się w oczy. Mam kilka ulubionych...wszystkie są piękne...
Tą lubie za prostotę:

Tą kocham za piękne wzory:

 

Na tym zdjęciu podoba mi się ta z prawego, górnego rogu:

 

Ta jest po prostu boska!:

 

Jeśli masz jakieś pytania, lub chcesz usłyszeć więcej szczegółów na temat dokonanych przeze mnie zmian w pokoju, nie krępuj się,

napisz na R_okoko20@yahoo.com

sobota
lis062010

Jak udekorować gzyms kominka

1. TRZY PLUS JEDEN

Wielu dekoratorów postępuje zgodnie z zasadą "trzy plus jeden" przy dekorowaniu gzymsu kominka. Aby utworzyć wizualną równowagę bez zachowania symetrii, ustaw trzy przedmioty na jednym końcu kominka i jeden większy, z drugiej strony. 

google.images.com
2. NADKOMINKOWE PRZESTRZENIE

Nie należy pozostawiać przestrzeni nad kominkiem pustej. Sprawi to tylko, że kominek będzie wyglądał na krótki i przysadzisty. Możesz zawiesić wieniec, lustro, dzieła sztuki, a nawet kilka zdjęć. Uważaj jednak, aby nie zagracić tej przestrzeni zbyt wieloma przedmiotami. Podczas gdy trzy czarno-białe zdjęcia o tym samym rozmiarze dodadzą wyrafinowanego smaku, siedem rodzinnych zdjęć o różnych rozmiarach tylko sprawią, że kominek będzie przytłoczony.

http://www.housetohome.co.uk/

 

http://www.housetohome.co.uk/

http://www.housetohome.co.uk/ 3. SEZONOWO

Wreszcie, nie zapomnij o kominku podczas dekoracji reszty domu na zmianę pór roku. Girlandy ułożone na gzymsie nie przeszkodzą zasadzie "trzy plus jeden", ale dodadzą uroczystego wyglądu. Wiosną ustaw w wazonie kwitnące gałęzie, a latem wypełnij  go różami. invitinghome.com countryliving.com

 

Chcesz przeczytać o czymś, co cię szczególnie interesuje?

Napisz do mnie: r_okoko20@yahoo.com

poniedziałek
lis012010

Zasady dekorowania

Jedną z najlepszych zasad korzystania z akcesorii do dekoracji domu jest 'mniej znaczy więcej'. Chcę pokazać wam w jaki sposób kolor, kontrast i faktura mogą podkreślić wygląd waszych akcesorii:

1. KREATYWNE GRUPOWANIE

Ciekawym rozwiązaniem jest aranżacja akcesorii według koloru, materiału, kraju pochodzenia, epoki lub motywu. Twój układ może składać się z prostej linii świeczek tea-light lub grupy różnych stylów miniaturowych robotów zabawek. Różnice w obiektach mogą zawierać czynnik jednoczący, np. ozdobne talerze w kwiaty - gdzie każdy z nich będzie zawierał niebieski szczegół,  lub wyodrębniający i podkreślający, np. niebieski wazon na tle grupy żółtych. Warto pamiętać, że różne struktury mogą podkreślać wygląd poszczególnych przedmiotów, np. muszle ułożone w pojemniku z piaskiem.

Room RemixInteriors Magazine

 

Amanda Buzard

Epoch

2. SYMETRIA I MIEJSCA

Symetria jest bezpieczna, ale to asymetryczne grupowanie przedmiotów przyciąga wzrok. Spróbuj przenieść dwa wysokie świeczniki na jedną stronę gzymsu kominka i zbalansuj je dodając szeroki wazon z kwiatami po drugiej stronie. Stosuj krzywe i nierówne aranżacje składające się z nieparzystych ilości obiektów. Użyj całą głębokość danej powierzchni, np. mebla wprowadzając rząd obiektów z tyłu i jeden lub trzy duże obiekty z przodu. Osobiście lubię prostszy sposób: jeden wysoki przedmiot z tyłu, najmniejszy na przodzie i średni w środku, po boku. Zawsze działa ;)

Better homes and gardensDesign Sponge

3. PERSONALIZACJA ARANŻACJI

Aranżując dekoracje wybieraj tylko te, które są ci szczególnie bliskie. Akcesoria mogą służyć jako punkty i iskry rozmowy. Fotografie rodzinne, zdobycze z pchlego targu, pamiątki z podróży, samodzielnie wykonane dekoracje... stary czajniczek twojej babci może ci posłużyć za wazon na kwiaty, a stara przedwojenna doniczka potrzebuje tylko wybielenia, żeby się pięknie prezentować w twojej sypialni urządzonej w stylu shabby chic.

Opraw duże grafiki dla uzyskania formalnego wyglądu, lub po prostu oprzyj płótna o ścianę dla uzyskania nowoczesnego efektu.

Design Sponge

 

iVillage Home&Garden

iVillage Home&Garden

Chcesz przeczytać o czymś, co cię szczególnie interesuje?

Napisz do mnie: r_okoko20@yahoo.com

wtorek
paź262010

5 ważnych zasad przy urządzaniu sypialni

1. OŚWIADCZENIE - musisz zadać sobie pytanie, co ma być głównym elementem wystroju pokoju (łóżko, zagłówek, poduszki, ściany, sztuka, itd.) ... a potem zrobić coś dramatycznego! 

alkemie.blogspot.com2. SYMETRIA - ciekawym pomysłem jest użycie symetrycznych stolików nocnych, jednakowych lamp, itp. Pokój będzie wyglądał na bardziej zorganizowany.

House Beautiful.com3. WARSTWY  ~ dodaj tekstury i komfortu poprzez położenie dodatkowych kocy lub pledów w nogach łóżka. 

caitlin wilson design image by ashlee raubach4. PERFEKCYJNE PODUSZKI - stwórz idealne ustawienie poduszek za pomocą 3 różnych tkanin od tyłu do przodu ... dwie extra duże poduszki z tyłu, dwie normalne dalej, a następnie prostokątną poduszkę lub wałek z przodu.

caitlin wilson design image by nicole hill gerulat

5. WYKOŃCZENIE - pokój zyska na wyglądzie, gdy dodasz ulubione świece, świeże kwiaty, i ramki.

caitlin wilson design image by nicole hill gerulat

Chcesz przeczytać o czymś, co cię szczególnie interesuje?

Napisz do mnie: r_okoko20@yahoo.com

Page 1 ... 152 153 154 155 156