poniedziałek
sty102011

House of ideas

Kilka dni temu przypadkowo trafiłam w sieci na polsko-niemiecki blog House of Ideas prowadzony przez DagiMarę. DagiMara ma niewątpliwy talent zarówno do urządzania wnętrz jak i fotografii. Każde zdjęcie zachwyca gamą kolorów, grą świateł i cieni, kompozycją... Może to dlatego, że dom, który fotografuje jest urządzony z takim smakiem?

Postanowiłam napisać do Dagi i poznać jej sekret ;) Zadałam jej kilka pytań. Oto, czego się dowiedziałam:

1. Co czyni dom pięknym?

Na piękny dom mają wpływ różne elementy.  Dla mnie najważniejsze jest miłe, ciepłe światło, piękne tkaniny w postaci poduszek, narzut i zasłon. Ogromną rolę odgrywają również  obrazy na ścianach, lustra, kwiaty oraz różne' bibeloty'.

2. Jakieś wskazówki (sztuczki) dotyczące dekorowania pokoju (domu)?

 - dużo małych źródeł światła rozmieszczonych w całym pomieszczeniu,

- tworzenie różnych grup dekoracyjnych, np. na małym stoliku lub komodzie,

- kolorystycznie i stylistycznie dopasowane tkaniny do reszty wyposażenia. Duża ilość poduch i narzut stworzy przytulną atmosferę,

- nie bójmy się ciemnych pomieszczeń, np. korytarzy bez światla dziennego. Lampy, lampki i spoty potrafią czynić cuda!

- mieszajmy stare z nowym - tym sposobem można osiągnąć rewelacyjne i originalne efekty,

- nie bójmy sie białych ścian! To właśnie na ich tle można pięknie wyeksponować inne kolory,

- nie urządzajmy się "od razu na gotowe". Niektóre pomysły dojrzewają z czasem.  Czasem musimy dłużej patrzeć na pustą ścianę, zanim naprawdę będziemy wiedzieli, co chcemy na niej mieć, co będzie perfekcyjnym uzupełnieniem tego co już mamy.

3. Co jest największym wyzwaniem przy dekorowaniu domu?

Kolorystyka i dekoracja ścian. Można łatwo przesadzić.

Na Dagi blogu znajdziecie również inspiracyjne pomysły, jak udekorować i upiększyć dom. Mój ulubiony, to zmiana wizerunku łóżka za pomocą prostego pokrowca.

Chcesz zobaczyć swój dom na InteriorsPL? Napisz! R_okoko20@yahoo.com

czwartek
sty062011

KOMPOZYCJE - czyli jak ustawiać przedmioty

Kompozycje z przedmiotów to małe 'pejzaże' ułożone na poziomej powierzchni. Gdzie je utworzyć? Odpowiedź jest dość prosta: dosłownie wszędzie! Zmiana kolejności elementów na parapecie, półce, komodzie lub nawet stoliku nocnym może mieć ogromy wpływ na wygląd twojego pokoju. Specjalnie dla Was przygotowałam kilka wskazówek i inspiracji dla stworzenia idealnej kompozycji.

apassionforhome.com

Zacznij od ustawienia dużego obiektu w tle, np. lustro lub zdjęcie w ramce. Możesz powiesić je na ścianie lub postawić na powierzchni mebla, opierając je o ścianę. Niech to będzie punkt wyjściowy twojej kompozycji, zwróć jednak uwagę na jej części, barwy i skład. Są dwa popularne rodzaje kompozycji: w kształcie litery V i A.

http://www.thelennoxx.com/

Począwszy od lustra lub zdjęcia w ramce, należy utworzyć kształt litery V z warstw obiektów. Zacznij od wysokiego przedmiotu, np. lampy i dodaj kilka akcesorii z najnizszym punktem w centrum. Nie próbuj stworzyć doskonałego V, postaraj się raczej otrzymać przechylone L. Podobnie sprawa ma się z kształtem litery A - nie musi być ona idealna:

 http://www.thelennoxx.com/

Najprzyjemniejsze w kompozycjach jest to, że nie musisz kupować nic nowego - wystarczy zmienić to, co już masz!

http://www.thelennoxx.com/

Jeśli używasz obraz jako bazę, możesz zbudować kompozycję wokół jego kolorów. Jeśli brakuje ci wysokich przedmiotów, wstaw kilka kwiatów w smukłym wazonie. Jedynym ograniczeniem jest twoja kreatywność! 

http://www.thelennoxx.com/

http://www.thelennoxx.com/

 

poniedziałek
sty032011

KOPIA DESIGNERSKICH SZAFEK NOCNYCH Z ANTROPOLOGIE

 cucumbersome.com

Ten jakże niesamowity projekt sprawia, że szczęka opada mi za każdym razem, gdy widzę te szafki. Oryginały w Antropologie kosztują 698 dolarów! Jestem posiadaczką dwóch bardzo nudno wyglądających szafek nocnych i już od dawna szukałam sposobu na ich urozmaicenie :) Właśnie go znalazłam! 

Będziesz potrzebować:
Komódka FIRA (Ikea),
4 x12" drewniane nogi,
4 x metalowe uchwyty do przymocowania nóg do szafek,
Ozdobne listwy w różnych stylach, długie na 6-8",
Farba,
3 gałki,
Klej do drewna,
Drewniany prostokąt 14"x10",
Młotek i małe gwoździe,
Piła do drewna, p
apier ścierny.

Design SpongeSposób wykonania:
1. Złóż komódkę FIRA zgodnie z instrukcjami Ikei.
2. Zamontuj nogi.

Nie możesz tak po prostu przykręcić nogi do FIRY, ponieważ nie otworzysz wtedy dolnych szuflad. Przyklej drewniany prostokąt wycięty na rozmiar komódki do jej podstawy, a następnie wbij małe gwoździki wzdłuż jej krawędzi. Przykręć metalowe uchwyty do nóg do drewnianej podstawy w czterech jego rogach, przykręć nogi i voila! Jeden etap prac masz już za sobą!

Design Sponge
3. Klejenie szuflad.

Jeśli używasz wersję FIRY z pięcioma szufladami, przyklej do siebie trzy górne szufladki. Po posmarowaniu ich boków klejem, możesz przytrzymać je razem zwykłymi klipami do papieru.

Design Sponge

4. Przycinanie ozdobnych listew. 

Przytnij wszystkie listwy na 14" (jest to rozmiar całej komódki, nie szuflady - nie chcesz przecież, żeby było widać cieńkie boczne ścianki komody) piłką do cięcia drewna. Listwy są cieńkie, nie powinno to więc zabrać dużo czasu lub wysiłku.

Design Sponge
5. Przyczepianie listew do komódki.

Zacznij przyklejać listwy do szuflady w wybranym uprzednio przez ciebie położeniu. Przyciśnij każdą listwę klipami do papieru, aby upewnić się, że klej bedzie dobrze trzymał. Odstaw na 24h do wyschnięcia. Nie polecam przybijania gwoździków ponieważ listwy pękają.
Przyklej jedną listwę do dolnej części komody w celu ukrycia drewna i metalowego uchwytu nogi (na zdjęciu poniżej). Odstaw na co najmniej kilka godzin do wyschnięcia kleju.

Design Sponge

6. Papierem ściernym zetrzyj wszystkie ostre krawędzie.

7. Malowanie.
Dwie warstwy farby do drewna w wybranym kolorze powinny wystarczyć.
Nie maluj zewnętrznych boków szuflad lub wnętrza komody, ponieważ będziesz mieć problem z otwieraniem szuflad. Odstaw na całą noc do wyschnięcia.

8. Przyczepianie gałek.
Przyśrubuj je delikatnie na środku każdej szuflady i gotowe!

Design Sponge

sobota
sty012011

TURKUS Z KROPLĄ CZERWIENI

Ostatnio bardzo podoba mi się połączenie turkusu i czerwieni. Oto kilka fantastycznych przykładów:

www.thelennoxx.com        Ten wspaniały salon został zaprojektowany przez Tobi Fairley. Kolor ściany jest pomalowany na BM Arrow Wood, poduszka z czerwonym koralem jest z Belle Escape, turkusowe akcenty są z Z Gallerie.

www.thelennoxx.comTen mały dziewczęcy pokój został zaprojektowany przez Massucco Warner Miller. Ściany są pomalowane na turkusowo, biały słoń jest z Z Gallerie, poduszki są dostępne Aunt Bucky. 

Co sądzicie o tej kombinacji kolorów?

Poniżej dwa inne przykłady:

Traditional Home, HGTV